Logo Forte

Meble FORTE
- mocna strona Twojego mieszkania

PRZETARGI
Produkty w kalkulatorze: 0
Language
Etykieta energetyczna
MEBLE FORTE
W PROGRAMIE
"NASZ NOWY DOM"
(TV - POLSAT)
ODCINEK 5

Rodzina Boratyńskich to 4 osoby: matka z trójką dzieci w wieku 22, 20 i 16 lat. Nie byłoby nic nadzwyczajnego w tej rodzinie, gdyby nie fakt, że praktycznie od 10 lat „głową rodziny” jest najstarsza z rodzeństwa– 22-letnia Żaneta. To ona dba o wszystkich, stara się utrzymać rodzinę, rozwiązywać problemy.

Żaneta pracuje w bibliotece i zaocznie studiuje kulturoznawstwo w Warszawie. Jest uzdolniona malarsko – maluje portrety, ale o tym mówi cicho, bo na spełnianie swoich marzeń nie ma zarówno sił jak i możliwości. Skończyła także szkołę wizażu. Marzy o tym, aby jej młodsza siostra Natalia skończyła studia, bo to jest jej jedyna szansa na lepsze życie. Na razie pracuje w firmie produkującej chrupki.

Najmłodszy z rodzeństwa – Rafał jest uczniem pierwszej klasy liceum o profilu matematyczno-informatycznym. Interesuje się piłką nożna i gra w młodzieżowej drużynie piłki nożnej.

Żaneta, Natalia i Rafał mają tylko mamę Bożenę. Ich ojciec zmarł 16 lat temu, kiedy Bożena była w ciąży z najmłodszym dzieckiem. Żeby móc utrzymać rodzinę musiała iść do pracy, do której dojeżdżała ok. 60 km dzienne. Dziećmi zajmowała się babcia, która zmarła 4 lata temu. W tym samym czasie Bożena straciła pracę, co tylko pogłębiło jej depresję, na którą zachorowała już po śmierci męża. Podejmuje się różnych dorywczych prac, ale nie są to zajęcia stałe, co doprowadza ją do jeszcze większej frustracji.

Złe samopoczucie i depresja matki odbijają się na dzieciach, które nie mają w niej wsparcia. Czują się także odrzucone przez swoich rówieśników, bo oceniane są przez pryzmat tego, jak wygląda ich dom, a nie jacy rzeczywiście są. Mówią, że z tym już się jednak pogodzili.

Warunki mieszkaniowe

Boratyńscy mieszkają w Parysowie koło Garwolina. Ich dom jest w takim fatalnym stanie, że wstydzą się do niego przyprowadzać swoich znajomych. Cała czwórka mieszka w dwóch pokojach znajdujących się na parterze. I choć na poddaszu znajdują się jeszcze dwa pokoje, to z powodu braku pieniędzy na ich ogrzanie stoją nieużywane.

Dom jest źle ocieplony, w kątach są szpary, okna są nieszczelne a w podłoga ma dziury. Na ścianach wewnątrz domu wszędzie jest wilgoć i pleśń.

Boratyńskich nie stać nie tylko na godne życie, nie mówiąc już o remoncie domu czy wymianie popsutego sprzętu ADG – lodówka od roku stoi popsuta, bo nie mają pieniędzy na nową.

Dzięki Katarzynie Dowbor, Martynie Kupczyk i ekipie romontowej z programu Nasz Nowy Dom rodzina Boratyńskich otrzymała ogromne wsparcie w postaci wyremontowanego domu , który został też kompletnie umeblowany dzięki wsparciu Fabryk Mebli Forte – głównego sponsora programu Nasz Nowy Dom.

GALERIA - ODCINEK 5

FORTE życzy wszystkim Państwu miłych wrażeń
i pomysłów na aranżacje własnych wnętrz inspirowanych programem „NASZ NOWY DOM”.

Wyraź swoją opinię na temat odcinka na Facebook'u
close
Ten serwis użytwa "ciasteczek" (cookies) aby ułatwić Ci dostęp do treści, a także w celu prowadzenia działań marketingowych i statystycznych. Zapisujemy i odczytujemy te tymczasowe informacje tylko w sposób dozwolony przez Twoją przeglądarkę. W jej ustawieniach możesz zmienić te preferencje zgodnie ze swoimi upodobaniami.