Logo Forte

Meble FORTE
- mocna strona Twojego mieszkania

PRZETARGI
Produkty w kalkulatorze: 0
Language
Etykieta energetyczna
MEBLE FORTE
W PROGRAMIE
"NASZ NOWY DOM"
(TV - POLSAT)
ODCINEK 1

W niedzielę 29 września o godzinie 17.45 telewizja „POLSAT” wyemitowała pierwszy odcinek nowego programu o nazwie „NASZ NOWY DOM”. Jest to pierwszy z serii 10 odcinków emitowanych na antenie tej stacji. Jego bohaterami są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji lokalowej. „POLSAT” przy udziale sponsorów programu dokonuje w ciągu kilku dni remontu domu konkretnej rodziny. Prowadząca program prezenterka i dziennikarka Katarzyna Dowbor wybrała się do małej miejscowości RUDNIK by tam wraz z ekipą przeprowadzić gruntowny remont pierwszego domu.

Państwo Jaroniowie to małżeństwo z siedmioletnim stażem. Aneta ma 29 lat, a jej mąż Krzysztof – 32. Wraz z pięciorgiem dzieci i siostrą Anety - Jolą, mieszkają w Rudniku, niedaleko Mińska Mazowieckiego. Rok po ślubie podjęli decyzję stworzenia rodziny zastępczej dla czworga dzieci swoich kuzynów. Jak sami twierdzą, wówczas nie byli gotowi do tak odpowiedzialnej roli, a ponadto mieli zupełnie inne plany na wspólne życie. W ubiegłym roku przyszło na świat ich własne dziecko - Martynka. Aneta, mimo że miała dobrze płatną pracę w ubezpieczeniach i studiowała pedagogikę w Warszawie, musiała zrezygnować ze swoich planów. Jej mąż pracował w branży budowlanej i dobrze zarabiał. Niestety dom, w którym mieszkali nie nadawał się praktycznie do użytku. Był stary, za mały i bardzo zniszczony.

Państwo Jaroniowie zanim przejęli opiekę prawną nad dziećmi, zajmowali się nimi już wcześniej. Widzieli je niejednokrotnie zaniedbane, głodne, brudne. Wiedzieli również, że ich kuzyni często byli świadkami libacji alkoholowych swoich rodziców. Siedem lat temu sąd odebrał prawa rodzicielskie biologicznym rodzicom z powodu choroby alkoholowej rodziców. Dzieci z dnia na dzień zostały same. Przed Państwem Jaroniów stanęła do podjęcia trudna decyzja - albo staną się rodziną zastępczą, albo dzieci trafią do domu dziecka. Na podjęcie decyzji otrzymali tylko trzy dni.

Obecnie, przy tak dużej rodzinie, trudno im związać koniec z końcem. Jednak nie wyobrażają sobie, żeby mogli podjąć inną decyzję. Byli bardzo zżyci z dziećmi, ponieważ są rodziną oraz mieszkali z nimi we wspólnym domu.

Warunki mieszkaniowe rodziny Jaroniów

Ośmioosobowa rodzina Jaroniów mieszkała na parterze drewnianego domu w trzech pokojach. Warunki mieszkalne przed remontem przeprowadzonym przez ekipę programu „Nasz nowy dom” były szokujące. Generalnego remontu wymagały wszystkie pomieszczenia, poza łazienką, na remont której pieniądze zbierała cała rodzina.

Obecnie dom państwa Jaroniów przeszedł zasadniczo remont generalny. Na parterze zostały całkowicie wymienione podłogi, w których były dziury zabezpieczane deskami i przykrywane dywanikami. Wymieniono okna i odnowiono ściany. Z pokoju przylegającego do kuchni zrobiono pokój dzienny, w którym rodzina Jaroniów będzie mogła spędzać wspólnie czas. Kuchnia została przystosowana dla 8-osobowej rodziny. Dotychczas nieużywane poddasze zostało zaadaptowane - stworzono na nim pokoje dla dzieci. Wszystkie pomieszczenia wyposażone zostały w meble, otrzymane od głównego sponsora programu „Nasz nowy dom” - Fabryk Mebli Forte

.
Kliknij tutaj by zobaczyć cały 2 odcinek programu "Nasz Nowy Dom"
GALERIA - ODCINEK 1
SCOOTER NEW

FORTE życzy wszystkim Państwu miłych wrażeń
i pomysłów na aranżacje własnych wnętrz inspirowanych programem „NASZ NOWY DOM”.

Wyraź swoją opinię na temat odcinka na Facebook'u
close
Ten serwis użytwa "ciasteczek" (cookies) aby ułatwić Ci dostęp do treści, a także w celu prowadzenia działań marketingowych i statystycznych. Zapisujemy i odczytujemy te tymczasowe informacje tylko w sposób dozwolony przez Twoją przeglądarkę. W jej ustawieniach możesz zmienić te preferencje zgodnie ze swoimi upodobaniami.